Lasīšanas laiks: 2 min
Jūlijā Smiltenē notika ikgadējais “3×3” saiets, kas pulcēja vairāk nekā 500 bērnus, viņu vecākus un vecvecākus. Saietā aktīvi iesaistījās nepilns pusotrs simts dalībnieku no Smiltenes un tās apkārtnes, portālu “Valmieras Ziņas” informēja saieta organizatoru pārstāvji.
Saieta tēma bija “Abi divi” – gaisma un tumsa, uguns un ūdens, vīrietis un sieviete, satikšanās un atvadas, prieks un bēdas, pagātne un nākotne. Pasaule tā iekārtota, ka bez šiem pāriem nenoris dzīvība.
Saietā dalībnieki varēja apgūt dažādas seno darbu prasmes un teorētiski izzināt latviešu godus, tradīcijas un rituālus, ģimeņu seminārā rast atbildes, kā gudrāk audzināt bērnus un labāk ģimenē saprasties, uzlabot savu veselību.
Lieli un mazi n ometnes dalībnieki savus talantus izrādīja vairāku stundu koncertā Smiltenes Kultūras un sporta centrā. Īpašs bija daudzinājums Līgo kalnā īsi pirms saulrieta, dziedot, dejojot un ziedojot ugunij trejdeviņus dzīparus, rudzu maizi, alu. Vakaros Smiltenes tehnikuma zāli pierībināja danči un muzikanti, bet kafejnīcā un pie ugunskura līdz pirmajiem gaiļiem tika dziedāts un smiets.
Dalībnieki, kuri saietā ir pirmo reizi, atzina, ka viņi uz mājām aizbrauks pavisam citi cilvēki, lai turpinātu padziļināti interesēties un kopt latvisko dzīvesziņu.
“3×3” saietā piedalījās arī Rokpeļņu ģimene no Valmieras. Kā portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja valmierietis Alberts Rokpelnis, saietā valdīja ļoti draudzīga atmosfēra: “Cilvēki ir laipni, pieklājīgi, draudzīgi. Nekautrējas iepazīties ar svešiem cilvēkiem, kas satiekoties uzsmaida un sveicinās. Pēc atgriešanās reālajā dzīvē ikdienā tā visa pietrūkst.”
“Katrs izvēlas sev interesējošas nodarbības, līdz ar to ieguvumi ir atšķirīgi un katram savi. Piemēram, es nedēļas laikā izgatavoju kokli. Tas notika meistara Andra Rozes uzraudzībā un pavisam tika izgatavotas 11 kokles.
Ļoti labi iespaidi palikuši par Smilteni. Lai arī dzīvoju tikai 30 kilometru attālumā, nezināju, ka Smiltenes apkārtnē tik daudz ezeru un vienreizēju peldvietu.
Karstā vasaras laikā tā ir milzu priekšrocība,” norādīja A.Rokpelnis.
Viņš “3×3” saietos ir piedalījies jau iepriekš, līdz ar to emocijas un ieguvumi ir līdzīgi, tomēr katru gadu tie esot nedaudz citādāki: “Tas atkarīgs no nometnes vadītājiem, kas šogad Smiltenē bija Inese un Ainārs Grīnvaldi no Ķekavas.
Emocionālā ziņā sev paņēmu līdzi pozitīvu enerģiju, kas, cerams, pietiks visam turpmākajam gadam.”
“3×3” nometnes tiek rīkotas visu vecumu latviešiem no visiem kontinentiem, lai padziļinātu un paplašinātu latviskās zināšanas, stiprinātu latviskas ģimenes, sekmētu latviskas draudzības, veicinātu latvisku kopības izjūtu, attīstītu latvisko kultūrvidi Latvijā.