Lasīšanas laiks: 2 min
Rimi aicina ikvienu Latvijas Jāņu siera cienītāju un sējēju dalīties ar savu recepti un stāstu, lai aktualizētu latviskās tradīcijas Jāņu svinēšanā un līdz Līgo svētkiem atklātu mūsu labākos un drosmīgākos meistarus. Jau drīzumā katrā no reģioniem viesosies Latvijas gardāko stāstu stāstniece Ilze Jurkāne, lai kopīgi atklātu katra reģiona Jāņu siera siešanas īpatnības un trikus, portālu “Valmieras Ziņas” informēja akcijas rīkotāji.
Pieteikt savas siera receptes varēs ikviens interesents līdz 30. maijam, aizpildot anketu mājas lapā Gardezi.lv.
Līdz ar recepti konkursa dalībnieki aicināti izstāstīt arī savu siera stāstu – kur un kad recepte radīta, ar ko tā ir īpaša, ar ko kopā īstenojama vai arī dalīties jebkurā citā informācijā, kas ļaus atklāt siera unikalitāti. Gardākās siera receptes saņems īpašās Jāņu dāvanas un iespēju piedalīties siera siešanas meistarklasē, kā arī interesantākās receptes tiks iekļautas Rimi recepšu klāstā un būs pieejamas Rimi veikalos visā Latvijā, lai vēl šajos Jāņos gardāko sieru galdā varētu celt katrs līgotājs.
“Tuvojoties Līgo svētkiem, ar šo konkursu vēlamies ne tikai apzināt mūsu bagātīgās tradīcijas, atklāt Jāņu siera mantojumu un sen glabātas receptes, bet rosināt receptēs dalīties arī tos, kuri savās virtuvēs iecienījuši ļauties garšas eksperimentiem. Šis Pirmsjāņu periods ir īstais laiks, lai pamēģinātu siet savu pirmo Jāņu sieru! Tradīcijas veido no paaudzes uz paaudzi nodotais mantojums, taču katrai tradīcijai ir arī sava sākotne – ideja vai prakse, kas šodien varbūt ir drosmīga inovācija, bet jau nākotnē var kalpot par spēcīgu pamatu jaunām tradīcijām,” konkursa ideju komentē Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.
Paralēli konkursam līdz pat 18. jūnijam Rimi gardēde Ilze Jurkāne dosies gardākā siera meklējumos, apciemojot siera meistarus Latvijas reģionos:
“Jāņu siers, tāpat kā Jāņu vainaga aplis un Jāņuguns simbolizē sauli. Man ir prieks būt daļai no projekta, kas dod iespēju jau laikus praktiski un emocionāli sagatavoties saulgriežiem, smeļoties daudz gaišuma un saules enerģijas tieši latviešu tradīcijās. Ar nepacietību gaidu savas pirmās siera ekspedīcijas, lai kopā ar pieredzējušiem siera sējējiem izzinātu laba siera noslēpumus, salīdzinātu, kāds ir siera siešanas mantojums dažādos novados un, iespējams, kopīgi radītu kādu pavisam jaunu mūsdienu siera garšu”.
Projekta laikā ikviens iedzīvotājs tiks aicināts pamēģināt sasiet savu pirmo Jāņu siera rituli, ko sociālajos tīklos var atzīmēt ar mirkļbirku #manspirmaissiers . Tāpat projekta laikā būs iespēja iepazīties un iedvesmoties no sabiedrībā pazīstamu cilvēku Jāņu tradīcijām. Projekta noslēgums plānots jūnija vidū, aicinot meistarīgākos siera sējējus uz Latvijas tradīciju meistarklasēm un īstu Jāņu ielīgošanu.