Lasīšanas laiks: 2 min
Valsts policija (VP) šonedēļ pievērsīs pastiprinātu uzmanību ātrumpārkāpējiem, iesaistoties Eiropas mēroga akcijā – ātruma kontroles maratonā, kas uz valsts autoceļiem sāksies ceturtdienas rītā un noslēgsies piektdienas rītā, pirmdien preses konferencē paziņoja VP Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Normunds Krapsis.
Ātruma pārsniegšana ir viens no izplatītākajiem smagu ceļu satiksmes negadījumu cēloņiem, un ātruma maratons tiek rīkots, lai šai problēmai pievērstu pastiprinātu sabiedrības uzmanību. Latvija ātruma maratonā piedalīsies otro gadu, maksimāli iesaistot VP rīcībā esošos resursus, informēja Krapsis.
VP norāda, ka pērn ātruma kontroles maratona laikā Latvijā tika sastādīti 578 administratīvā pārkāpuma protokoli, kas ir aptuveni par 300 protokoliem vairāk nekā vidēji ikdienā, un vidējais braukšanas ātrums uz ceļiem samazinājās par 2–3 kilometriem stundā.
Tāpat, pievēršot uzmanību gan ātruma pārsniegšanai, gan arī citiem pārgalvības radītiem riskiem uz ceļa, piemēram, luksofora sarkanā signāla neievērošanai vai brauktuves šķērsošanai neatļautā vietā, VP ir izveidojusi četrus videoklipus, kuros ar analoģijas palīdzību atainoti ikdienā sastopami ceļu satiksmes pārkāpumi, kas nereti ir ar traģiskām sekām. Videoklipi būs skatāmi VP kanālā “Youtube”.
Aktualizējot atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanas bīstamību ceļu satiksmē, VP šonedēļ rīko arī fotokonkursu “Droši brauksi – tālu tiksi”. Tā mērķis ir veicināt autovadītāju izpratni par šī pārkāpuma bīstamību ceļu satiksmē, kā arī aicināt autovadītājus ievērot atļauto braukšanas ātrumu.
Katrs dalībnieks līdz svētdienai var iesniegt ne vairāk kā vienu paša uzņemtu fotogrāfiju, publicējot to no sava profila interneta vietnē “www.facebook.com” vai “www.twitter.com”, pieminot Valsts policiju – parakstā zem fotogrāfijas pievienojot atsauci @valsts policija sociālajā tīklā “Facebook.com” vai @Valsts_policija mikroblogošanas vietnē “Twitter.com”. Uzvarētājs tiks paziņots 29.aprīlī.
Krapsis gan atzina, ka, lai uzlabotu satiksmes drošību, līdzās informatīvajām kampaņām jārunā par infrastruktīras uzlabošanu, piemēram, pārskatāmāku krustojumu izbūvēšanu.
VP norāda, ka pārgalvīga rīcība uz ceļa ir izplatītāka tieši vasaras mēnešos, tālab, tuvojoties vasarai un motosezonai, par to ir jārunā.