Lasīšanas laiks: 2 min
“Vai sāls uz ietvēm netiek kaisīts par daudz? Dažviet ir izveidojušies pat sāls kalni! Kaitējums arī tiek nodarīts dabai!” portālam “Valmieras Ziņas” raksta kāds iedzīvotājs.
Fotogrāfijas uzņemtas sestdien, 20.februārī, pirms pusdienlaika Voldemāra Baloža ielā un netālu no Dzirnavu ezeriņa. Sāls atliekas bija redzamas arī pirmdien, 22.februārī.
Kā skaidroja Līga Bieziņa, Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā, “fotogrāfijās redzamā situācija var izveidoties, ja ietves kaisa mehanizēti SIA “Valmieras Namsaimnieks”. Straujāk piebremzējot vai kāda cita iemesla dēļ no kaisītāja var izbirt uzreiz vairāk kaisāmā materiāla, izveidojot nelielas sāls čupiņas. Trotuāru kaisīšana ar tīru sāli tiek veikta pie gaisa temperatūrām, kas tam ir piemērotas.
Kaisot trotuāru ar tīru sāli, sniegs tiek pilnībā nokausēts. Tādējādi ietves nav papildus jātīra. Līdz ar to tiek ietaupītas izmaksas, kas rastos no sniega tīrīšanas pirms ietvju apstrādes ar sāls-smilts pretslīdes materiālu. Trotuāru apstrādei izmantotais sāls kā pretslīdes apstrādes materiāls atbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām par nekaitīgumu videi. Sētnieki ietves kaisa ar smilts – sāls maisījumu no kastēm, no kurām to var ņemt jebkurš iedzīvotājs piegulošās teritorijas apstrādei ar pretslīdes materiālu. Šajā maisījumā sāls ir nepieciešams, lai nodrošinātu, ka smilts nesasalst un ir vienmēr pieejama lietošanai”.
Jau informējām, ka par ietvju un pagalmu uzturēšanu rūpējas daudzdzīvokļu dzīvojamo māju sētnieki un privātīpašnieki, kuriem jāuztur saviem īpašumiem piegulošās ietves. Lai šo darbu varētu kvalitatīvi veikt, pašvaldība pilsētā izvietojusi 89 kaisāmā materiāla kastes, no kurām nepieciešamo smilts – sāls maisījumu var ņemt visi īpašnieki, kas kopj saviem īpašumiem piegulošās teritorijas.
Ja sniega daudzums pārsniegs 5 cm, tad pašvaldība, lai atvieglotu ietvju kopšanu, nodrošinās sniega mehanizētu tīrīšanu no gājēju ietvēm saskaņā ar sarakstu. Saraksts, kur Valmierā izvietotas kaisāmā materiāla kastes, ir pieejams šeit.
Informācija par Valmieras pilsētas ielu sadalījumu pa ziemas uzturēšanas klasēm un to kopšanas prasībām, mehanizēti tīrāmo ietvju saraksts Valmieras pilsētā un ar pretslīdes materiālu kaisāmo ietvju saraksts Valmieras pilsētā ir pieejams šeit.
Neticu! Sāls mērdē kokus pilsētā un ar kūstošo ūdeni nonāk Gaujā. Diez vai tas labi ietekmē zivis un citu dzīvo radību.