Lasīšanas laiks: 2 min
Dienasgaismu ieraudzījis Arno Jundzes kriptotrilleris “Bergs & relikviju mednieki”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja apgāda “Zvaigzne ABC” pārstāve Kristīne Ilziņa.
Romāna “Bergs & relikviju mednieki” atvēršanas svētki notiks 27.februārī plkst. 16.00 Ķīpsalas grāmatu svētkos, Grāmatnieku ģildes stendā.
Vispirms – kas tad slēpjas zem apzīmējuma “kriptotrilleris”? Vislabāk pazīstamais piemērs šāda veida romānam būs pasaulslavenais Dena Brauna darbs “Da Vinči kods” – tātad romāns, kurā centrālā loma ir pagātnes noslēpumiem, kas jāatmin, svarīgiem artefaktiem, kuri jāatrod, un to visu uz saistoša kultūrvēsturiska materiāla fona un spraigu piedzīvojumu pavadībā parasti veic simpātisks un erudīts galvenais varonis vai biežāk – varoņu pāris: viņš un viņa. Tieši šādi būvētu sižetu mums piedāvā Arno Jundze romānā “Bergs & relikviju mednieki”, taču interesantākais ir tas, ka pagātnes noslēpumu izmeklētāji šajā darbā izrādās divi jauni latvieši un – ko var zināt? – varbūt ne tikai vētraino piedzīvojumu sākums, bet arī atrisinājums meklējams tieši Latvijā?
Lai gūtu nelielu ieskatu romāna sižetiskajā plašumā un spraigumā, ir vērts izklausīties, ko par darbu saka tā redaktors, rakstnieks un literatūrkritiķis Guntis Berelis: “Templieši – un tepat Latvijas mazpilsētā ar visiem saviem dārgumiem. Pavisam tālu aizlaiku noslēpumi komplektā ar Bībelē iešifrētajām ziņām. Nacistu okultais mantojums. Mīklains padomju armijas izstrādāts ierocis, kas spēj izraisīt zemestrīces tālās valstīs. Pasaules specdienesti villojas gan dārgumu, gan šifru dēļ.
Organizētā noziedzība līķus netaupa. Kā lai šim jūklim ar puslīdz veselu ādu izsprūk cauri izbijis basketbolists un viņa pārmēru apaļīgā un tūļīgā draudzene? Bet – izsprūk, pie viena tikdami galā ar daudzajām aizvēstures un mūslaiku mīklām, aptīrīdami Svētā Marka katedrāli Venēcijā, uzmeklēdami templiešu dārgumus un sadarīdami daudzas citas trakas un pavisam neprātīgas lietas. Vārdu sakot, romānā “Bergs & relikviju mednieki” viss ir, kā pienākas kārtīgā trillerī, pat laimīgās beigas savā vietā. Var ticēt, var neticēt, bet lasīšanas prieks garantēts.”
LAbs darbs