Lasīšanas laiks: 2 min
Vasara parasti ir laiks, kad īpaši domājam par to, kā atgūt formu un uzlabot pašsajūtu. Tomēr, lai cik liela būtu vēlēšanās, mainīt savus ieradumus par labu veselīgākam dzīvesveidam var būt ļoti grūti. Varbūt tāpēc, ka bieži aizmirstam par tik vienkāršu un ikdienā ērti pieejamu brīnumlīdzekli kā ūdens.
Kāpēc ir tik svarīgi dzert ūdeni?
Ūdens ir iesaistīts visu organisma funkciju nodrošināšanā. Svarīgi atcerēties pavisam vienkāršu, bet ļoti nozīmīgu faktu – gandrīz 70% no cilvēka ķermeņa veido ūdens. Tas palīdz regulēt ķermeņa temperatūru, nodrošina gremošanas procesa darbību, palīdz sirds-asinsvadu sistēmai, aizsargā orgānus un audus.
Ūdens palīdz izvairīties no bīstamām slimībām. Ja organismam trūkst ūdens, tiek traucēta tā darbība. Rezultātā var rasties ne vien nogurums vai galvassāpes, bet arī aptaukošanās, diabēts, hipertonija, depresija, izkaisītā skleroze, audzēji, katarakta un citas dzīvībai bīstamas slimības.
Ūdens uzlabo izskatu un pašsajūtu. Lietojot vairāk ūdens, tiek paātrināta organisma attīrīšanās no kaitīgajām un organismam nevajadzīgajām vielām. Tas palīdz atbrīvoties no liekā svara, kā arī uzlabot ādas izskatu.
Ar ko nevar aizstāt kvalitatīvu ūdeni?
Esi piesardzīgs ar krāna ūdeni! Krāna ūdens satur hloru, kas grauj mūsu nervu šūnas un iznīcina labās baktērijas. Pirms lietot krāna ūdeni, ir ļoti svarīgi pārliecināties par tā saturu.
Tēja un kafija nav ūdens. Pastāv nepatiess pieņēmums, ka, dzerot tēju un kafiju, var uzņemt mazāk ūdens. Šis ūdens ir vārīts un tajā ir maz skābekļa, tāpēc organisma ķīmiskie procesi nenorit pieteikami efektīvi. Turklāt kafija samazina kalcija, kālija, nātrija, magnija un citu organismam svarīgu mikroelementu daudzumu organismā.
Izvairies no saldinātiem gāzētiem dzērieniem! Šajos dzērienos ir organismam neatbilstoši zems pH līmenis. Mūsu asinīs vienmēr ir sārmaina vide – pH 7,3. Šī ir viena no organisma svarīgākajām konstantēm – tai samazinoties tikai par 0,01, cilvēku jau moka nemiers, bezmiegs un depresija. Ja rādītājs ir vēl zemāks, organisms kļūst par labvēlīgu vidi parazītiem un dažādām slimībām.
Mācies dzert ūdeni!
Dienu sāc ar divām glāzēm silta ūdens. Vari droši pievienot svaigu citrona sulu vai medus karotīti. Ejot uz darbu vai skolu, neaizmirsti paņemt līdzi ūdens pudeli un periodiski dienas laikā padzerieties. Iespējams, sākumā nāksies nedaudz sevi piespiest, taču ar laiku regulāra ūdens dzeršana kļūs automātiska.
Kā iegūt kvalitatīvu ūdeni?
Uzlabot ūdens vērtību un labās īpašības palīdz tā attīrīšana no liekā – netīrumiem un kaitīgajām vielām. Visefektīvākais veids, kā to panākt, ir ūdens filtrēšana, izmantojot kvalitatīvu filtrācijas sistēmu.
Vairāk par to, kā iegūt kvalitatīvu ūdeni savās mājās, dzīvoklī vai darba vietā, uzzini šeit.