Lasīšanas laiks: 3 min
Trešdien, 6.janvārī, Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas spēli aizvadīja BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” un “Līvāni”. Pēc spriedzes pilnas mača galotnes, pārāki izvērtās mājinieki, BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass”, kas 2016.gada pirmo spēli uzvarēja ar rezultātu 72:69, portālu “Valmieras Ziņas” informēja BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Mote.
Abas komandas spēlēja ļoti līdzvērtīgi, ko it īpaši varēja novērot pirmajā puslaikā, kur spēle ritēja punkts punktā. Lai arī valmieriešu stiprā puse bija garais maiņas soliņš, uz laukuma auguma pārsvars bija “Līvāniem“. Līdz pat otrās ceturtdaļas vidum valmierieši atradās vadībā, taču ar Ķikuta un Sūruma iniciatīvu “Līvāni” spēja apdzīt BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” un noslēgt puslaiku ar rezultātu 36:39.
Uzsākot otro puslaiku “Līvānus” pārsteidza mājinieku 18-0 izrāviens. Visu ceturtdaļu valmierieši diktēja spēli un uzrādīja augstu tālmetienu precizitāti – trīs tālmetienus pēc kārtas guva Mihailovs, kam sekoja divi Paipas tālmetieni. Īpaši labi mājinieki sevi parādīja aizsardzībā ļaujot viesiem visas ceturtdaļas laikā gūt vien četrus punktus (57:43). Ja šķita, ka valmierieši ir salauzuši viesu spēli, tad pārsteigums bija liels, kad pēdējās desmit minūtēs komandu spēle mainījās par 180 grādiem. “Līvāni” strauji sāka deldēt trešajā ceturtdaļā iekrāto pārsvaru līdz Pabrieža ar ātru uzbrukumu spēja pat izlīdzināt rezultātu (62:62). Mača galotnē, “Līvāniem” izpildot tikai vienu no diviem soda metieniem, BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” atradās vadībā ar viena punkta pārsvaru, ko vēlāk Grīnbergs papildināja ar precīziem soda metieniem, noslēdzot spēli ar rezultātu 72:69.
Rezultatīvākie spēlētāji valmieriešu sastāvā bija Jēkabs Paipa ar 18 punktiem un Oto Grīnbergs ar iespaidīgu double-double – 14 punktiem un 17 atlēkušajām bumbām. “Līvāni” rindās pa 17 punktiem Eduardam Ķikutam un Emīlam Sūrumam. Šobrīd BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” ar 24 punktiem LBL2 A grupā dala otro vietu, savukārt “Līvāni” ar 18 punktiem ieņem septīto pozīciju.
BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” galvenais treneris Roberts Zeile: “Lai arī uzvara, brīžiem uz laukuma bija slikts sniegums. Ir arī objektīvi iemesli mūsu sliktajai spēlei. Manas prombūtnes dēļ izpalika kārtīgs treniņprocess. Fiziskie treniņi puišiem bija, bet šodien laukumā tas īsti nebija redzams. Pirms spēles jau zinājām, ka šī nebūs tā vieglākā spēle tīri dēļ iekavētā treniņprocesa. Šodien bijām par lēnu, vajadzēja spēlēt vēl aktīvāk, vēl agresīvāk, bet šoreiz pietika ar to pašu, lai uzvarētu. Kā saka, labāk slikta uzvara nekā skaists zaudējums.”
Nākamo spēli BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” aizvadīs 9.janvāri izbraukumā pret Ventspils Augstskolu.
BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” – “Līvāni”: 72:69
(20-19, 16-20, 21-4, 15-26)
ViA/Valmiera Glass: Paipa 18+4rp, Grīnbergs 14+17ab+4rp, Mihailovs 13, Lišiks 8+4ab, Kohanovs 6+6ab+5rp, Apsītis 5, Dubults 4, Ermansons 4, Ivanovs, Riekstiņš, Brauns;
Līvāni: Ķikuts 17+8ab+4rp, Sūrums 17+7ab, Vīksna 12+10ab, Maskalāns 10+5ab, Pabrieža 7+4ab+5rp, Zarāns 4, Spuriņš 2, Praņevskis;