Lasīšanas laiks: 2 min
Tipiska reibumā izraisīta autoavārija notiek vasarā, uz valsts nozīmes autoceļa ārpus apdzīvotām vietām. Dzērājšoferis ir gados jauns vīrietis, un viņa vadītais auto saduras ar kādu objektu, nobrauc no ceļa, vai apgāžas, liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un Valsts policijas statistika.
Gandrīz tikpat bieži dzērājšoferi apdraud pārējos satiksmes dalībniekus – 42 procenti no visām reibumā izraisītajām avārijām ir sadursmes ar citiem auto, velosipēdiem vai gājējiem.
“Diemžēl nereti līdz ar dzērājšoferi vienā auto atrodas arī līdzbraucēji. Pat, ja avārijā nav iesaistīts cits transportlīdzeklis,
cietušo un bojāgājušo saraksts mēdz būt garš – ne vien vainīgais šoferis, bet arī vieglprātīgie, bieži vien tik pat iereibušie pasažieri,”
stāsta CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.
Vislielākais risks uz ceļa sastapt iereibušu autovadītāju ir sestdienas pēcpusdienā, it īpaši Vidzemē, kur pērn notikusi trešdaļa no visiem reibumā izraisītajiem ceļu satiksmes negadījumiem. Otrajā vietā ierindojas Latgale ar 24 procentiem, trešajā vietā – Rīga ar 22 procentiem. Visretāk dzērājšoferi avarējuši Zemgalē – vien desmitā daļa negadījumu, liecina CSDD un Valsts policijas statistika.
Kopumā dzērājšoferu izraisītās avārijās šogad prasījušas jau 13 dzīvības, un tas ir vairāk nekā pērn visa gada laikā.
Arī cietušo skaitam reibumā izraisītajās avārijās ir tendence pieaugt – šogad tādās cietuši jau 108 cilvēki, kas ir par piektdaļu vairāk nekā pagājušā gada sākumā.
“Mēs ļoti aicinām sabiedrību iesaistīties, sargāt savus paziņas, draugus un jebkuru līdzcilvēku, neļaujot viņiem sēsties pie stūres reibumā.
Reibumā pat ierastais maršruts no tuvējā kaimiņa līdz mājām var izvērsties negaidītā traģēdijā, tāpēc neļaujiet nevienam pret to izturēties vieglprātīgi,”
uzsver A.Lukstiņš.
Kampaņu “Dusmīgs, toties dzīvs!”, mērķis ir aicināt ikvienu aktīvi iesaistīties un atturēt cilvēkus no sēšanās pie stūres reibumā. Vairāk par kampaņu var uzzināt CSDD mājas lapā.