Lasīšanas laiks: 2 min
Humbolta Universitātes pētnieki Berlīnē sadarbībā ar jumta logu ražotāju VELUX ir izpētījuši, ka Eiropas iedzīvotāji lielu daļu laika pavada zemas kvalitātes mājokļos. Pētnieki norāda uz piecām būtiskām pazīmēm, kas liecina par mājokļa kvalitāti un kā tās būtiski ietekmē cilvēka dzīves un darba produktivitāti.
- Labi miega apstākļi ir viens no noteicošajiem cilvēka labsajūtas rādītājiem. Regulāra iespēja kārtīgi izgulēties nodrošina cilvēkam pacilātu garastāvokli, daudz enerģijas un uzlabo kopējo veselības stāvokli.
- Komfortabla iekštelpu temperatūra pasargā cilvēku no dažādiem saslimšanas riskiem. Pārāk zema gaisa temperatūra strauji palielina iespēju saslimt ar deguna un kakla infekcijām, kā arī novājina vispārējo ķermeņa imunitāti.
- Pietiekošs dienas gaismas daudzums uzlabo pašsajūtu un nodrošina augstu enerģijas līmeni, kas palielina ikviena darba produktivitāti. Dienas gaisma, ļaujot ietaupīt elektrību, būtiski samazināt ikmēneša izmaksas.
- Svaigs gaiss ir svarīgākais enerģijas un mundruma avots, kas uzlabo kopējo dzīves un darba kvalitāti. Svaigs gaiss nodrošina patīkamu mājas sajūtu atpūtas brīžos, kā arī iedvesmo un dod spēku ikdienas darbiem.
- Mitruma līmenim telpās ir jābūt robežās no 40 līdz 50%, tādējādi pasargājot sevi no dažādiem saslimšanas draudiem. Mājokļa pelējums pakļauj cilvēku divas reizes lielākam elpceļu infekciju riskam, novājinot visu ķermeni.
Saskaņā ar pētījuma aplēsēm, potenciālie zaudējumi, ja neņem vērā kādu no minētajiem ieteikumiem, ir mērāmi vairākos miljardos eiro. Tas rezultējas no valsts apmaksātām darbnespējas lapām un zemākas dzīves kvalitātes apstākļiem.
“Šogad uzņēmums VELUX svin savu 75 gadu jubileju un visā pasaulē veicina projektus, kuros aktualizē dienas gaismas un svaiga gaisa nozīmi, kas pozitīvi ietekmē ikvienu cilvēku,” pastāstīja SIA VELUX Latvia Mārketinga vadītāja Maija Kalnciema