Lasīšanas laiks: 3 min
Jums patīk riskēt un labprāt gribētu pamēģināt uzminēt, kurš būs nākamais Džeimss Bonds, kad tiks apstiprināta NLO eksistence vai kurš būs nākamais pāvests? Jā, pastāv parastas un neprātīgas likmju iespējas ar koeficientiem, kur cilvēki labprāt piedalās un liek naudu uz saviem minējumiem.
Šīs likmes nav svešas derību pasaulē un arī ne vairs kazino Latvijā. Tās pirms vairāk nekā 60 gadiem aizsāka britu derību sabiedrība. Šīs likmes parasti nav tieši saistītas ar sporta derībām, bet to vietā tiek liktas likmes uz politiskiem vai kultūras notikumiem.
Visbiežāk cilvēki var likt likmes uz tādām lietām kā prezidenta vēlēšanas, realitātes šova uzvarētājs vai karaliskā bērna vārds. Taču dažas no šīm likmēm ir patiesi trakas un neparastas. Apskatīsim 10 no visu laiku neparastākajām likmēm vēsturē!
1. Visuma iekarošana
1964. gada aprīlī Deivids Trelfols (David Threlfall) uzlika 10 sterliņu mārciņu likmi ar 1000/1, ka līdz 1970. gadam cilvēki apmeklēs citu planētu vai dosies kosmosā. Tā ir arī pirmā likme vēsturē, kas saistīta ar kosmosu. Deivids vinnēja brīdī, kad Nīls Ārmstrongs 1969. gada jūlijā izkāpa no kosmosa kuģa uz Mēness.
2. Elviss un NLO pret Lohnesa ezera briesmoni
Elvisa derības bija ārkārtīgi populāras vairākus gadus pēc viņa nāves, liekot pasaulei domāt, ka viņš ir dzīvs. Neparastākās derības bija, izteikums, ka Elviss esot atgriezies un ar NLO kuģi avarējis Lohnesa ezerā, nogalinot leģendāro zemūdens radījumu. Tā esot bijusi visu laiku augstākā likme, kas pieauga līdz neticamajam 20 000 000/1.
3. Kas ir slepkava seriālā?
Šīs jaunās derības neiztika arī bez televīzijas nozares. 1980. gadā tika izsludinātas derības par populāro seriālu “Dalasa”. Seriāla fani varēja veikt derības par to, kurš nogalināja vienu no galvenajiem varoņiem .
4. Kliedzošais lords Stačs
Mūziķis un politiķis Deivids Edvards Satčs no Apvienotās Karalistes, pazīstams arī kā “Kliedzošais lords Satčs” jeb 3. Hārrovas hercogs, veica derības par to, ka kļūs par Anglijas premjerministru. Lai gan Satčs bija aktīvs politiķis jau vairāk nekā 30 gadus, viņa ievēlēšanas koeficients bija 15 000 000 pret 1.
5. Jeti eksistence
1988. gadā alpīnists Kriss Boningtons derēja, ka veiks plašu ekspedīciju Himalajos un atnesīs pierādījumus mītiskā Jeti pastāvēšanai. Protams, viņš savu solījumu neizpildīja. Pastāv arī citas līdzīgas leģendas, uz kurām var veikt likmes, vai apskatiet optibet atsauksmes un uzziniet, ko vēl iespējams darīt brīvajā laikā. Piemēram, līdz 2012. gadam varēja derēt, ka pastāv Tasmānijas velns (100/1), Lohnesa briesmonis (333/1) vai, ka FIB apstiprina, ka Elvis Preslijs joprojām ir dzīvs (500/1).
6. Bērns pēc 100 gadiem
1995. gadā Džonam Ričardsonam izdevās noslēgt derības, ka viņš 2040. gadā kļūs par bērna tēvu. Likmes noslēgšanas brīdī viņam bija 55 gadi.
7. Likmes uz 8 zirgiem
Freds Kregss, kurš 2008. gadā uzvarēja 8 zirgu likmēs ar maksimālo vinnestu 2 000 000/1, savā 60. dzimšanas dienā saņēma pienācīgu dāvanu. Acīmredzot Freds šo likmi veica, izlases kārtībā izvēloties zirgus savā dzimšanas dienas ballītē. Freds acīmredzot nebija pārāk liels azartspēļu spēlētājs un uzlika tikai pusi mārciņas. Tādējādi viņš vinnēja “tikai” miljonu.
8. Asaras Pasaules kausa izcīņā
2010. gadā tika izsludināta likme 7/2, ka kāds no britu tenisistiem raudās kameras priekšā Pasaules kausa izcīņas tenisa turnīra laikā.
9. Eiro kritums
21. gadsimta lielākās ekonomiskās krīzes, kas sākās 2009. gadā un izraisīja Eiropas dienvidu valstu lejupslīdi, izraisīja ES vienotās valūtas draudus par tās vērtības krišanu. Reaģējot uz to, tika izsludināta likme 4/1, ka eiro kritīsies līdz 2012. gada beigām.
10. NLO olimpiskajās spēlēs
2012. gadā likme 1000/1, ka RAF (Royal Air Force) Londonas vasaras olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā apstiprinās citplanētiešu dzīvības pastāvēšanu.