Lasīšanas laiks: 2 min
“Garās rokas”, “Raibā poga”, “Dubultnieks” – šīs ir tikai dažas aktivitātes, kas Zinību dienā, 1.septembrī, no plkst.11.00 līdz 15.00 norisināsies Valmieras muzeja pagalmā, informē Valmieras pilsētas pašvaldība.
“Interesantā veidā “Citādās skolas” nodarbībās apgūsim noderīgas lietas un rūpēsimies, lai jaunais mācību gads sāktos jautri. Nodarbībās ir ietvertas mācību stundas, piemēram, zīmēšana, sports, dabas zinības, bet tās “paslēptas” radošās aktivitātēs un rotaļās,” skaidro muzeja pedagoģe un “Citādas skolas” organizētāja Evita Buša.
Bērni varēs izmēģināt, kā ir gleznot ar “pagarinātām” rokām, piedalīties foto orientēšanās aktivitātē, muzeja izstādēs meklējot fotogrāfijā izceltu detaļu, pagatavot sev un tuvajiem mīļu piemiņas lietu iespieduma tehnikā, iepazīt kokus un saprast to īpašās iezīmes, trenēt tausti un pildīt vēl citus interesantus uzdevumus. Tāpat arī būs pieejamas dažādas spēles un rotaļas.
Interesenti “Citādo skolu” var apmeklēt no plkst.11.00 līdz 15.00 sev piemērotākajā laikā, piedaloties vienā, dažās vai visās nodarbībās. Dalībniekiem plānot laiku palīdzēs izsniegtā “Liecība”, ko bērni aizpildīs paši, norādes sniedzot aktivitāšu vadītājiem – Valmieras muzeja darbiniekiem, savukārt galarezultātu apstiprinās “Citādās skolas” pārzine – Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma. Pašiem centīgākajiem būs arī balvas.
Savukārt vecāki aicināti līdzdarboties vai arī izmēģināt šaut ar loku, spēlēt domino vai dambreti un staigāt ar “lielajām pēdām”.
Dalība “Citādās skolas” aktivitātēs ir bez maksas. Arī vecākiem šajā laikā izstāžu apmeklējums muzejā būs bez maksas.
Jāpiemin, ka Valmieras muzejā interesenti aicināti apmeklēt kādu no izglītojošajām programmām visa gada garumā, piemēram, “Kā neapjukt informācijas okeānā” – par informācijas glabātājiem un pieeju tiem, “Gadskārtu godi” – par godu sagaidīšanu un to nozīmi, “Bruņinieku skola” – par dzīvi pilīs, pilsētās un ciematos viduslaikos, “Arheologa stāsts” – kāda bija Valmiera un tās iedzīvotāji pirms vairākiem tūkstošiem gadu, “Senā skola” – kā bērni mācījās Latvijas laukos 19.gadsimtā, kā arī vēl citas. Piedāvājums skatāms Valmieras muzeja mājaslapas www.muzejs.valmiera.lv sadaļā “Piedāvājums” – “Izglītojošās programmas”.