Valmieras pilsētas čempionāta basketbolā 24.janvāra spēļu apskats

Lasīšanas laiks: 3 min

Sestdien, 24. janvārī, Valmieras 5.vidusskolas sporta zālē tika aizvadīta vēl viena interesanta un spraiga kārta Valmieras pilsētas čempionātā basketbolā, kurā uz laukuma tikās astoņas komandas. Šajā kārtā uzvaras laurus plūca “Valleta”, “Banāni”, “VBSS” un “ViA” komandas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” sabiedrisko attiecību un mārketinga speciālists Kristiāns Dambis.

Valleta – Veikals Pus12

Dienas pirmā spēle aizritēja starp komandām, kas pirmo reizi uz laukuma tikās 13.decembrī, kad “Valleta” piekāpās “Pus12”. Līdz pat trešajai ceturtdaļai nebija izteiktu līderu, taču viss mainījās brīdī, kad “Pus12” spēja izvirzīties vadībā, liekot noprast, ka arī šī spēle noslēgsies ar līdzīgu scenāriju. Spēles kulminācija bija vērojama noslēdzošajā ceturtdaļā, kad “Valleta”, parādot agresivitāti un precizitāti, spēja panākt pretiniekus un pārliecinoši izvirzīties vadībā, noslēdzot spēli ar uzvaru pār “Pus12” ar rezultātu 51:36.

Valleta – Veikals Pus12: 51:36 (16-10; 5-9; 8-17; 22-0)

Valleta: Zālītis 14+4ab, Rusmanis 12+10ab, Palms 10+5ab, Litte 6+6ab+4rp, Vēveris 5+9ab, Duksis 4+13ab

Veikals Pus12: Kubliņš 15+4ab+3rp, Karlsons 8+4ab+4rp, Milčs 6+5ab, Prātiņš 3+10ab, Vītols 2+6ab, Pāpe 2+3ab

ViA 35+ – Banāni

Spēles sākums abām komandām aizritēja salīdzinoši līdzvērtīgi. Līdz pat otrās ceturtdaļas vidum “ViA 35+” no “Banāniem” šķīra vien četru punktu starpība, taču ar katru turpmāko minūti „Banāni” pamazām sāka atrauties no pretiniekiem. “Banāni” spēja veiksmīgi nosargāt savu līderu pozīciju līdz pat ceturtās ceturtdaļas beigām, noslēdzot spēli ar rezultātu 39:58.

ViA 35+ – Banāni: 39:58 (15-19; 6-12; 10-12; 8-15)

ViA 35+: Beikmanis 10+10ab, Lakučs 8+9ab, Klepers 7+15ab, Vagars 7+9ab+3rp, Gailums 3+5ab, Dreimanis 2, Balodis 2

Banāni: Skuja 19+17ab+5rp, Celmiņš 16+12ab, Pūcis 13+16ab, Kārkliņš 5+8ab, Liberts 3+8ab+3rp, Rudzītis 2+3ab

VBSS – Rūjiena

Jau spēles pirmajās minūtēs “VBSS” spēja ātri izvirzīties vadībā, grozā vairakkārt raidot rezultatīvus trīspunktu metienus, līdz ar to pakāpeniski attālinoties no pretiniekiem. Lai gan otrās ceturtdaļas beigās “Rūjienai” bija izdevies samazināt rezultāta starpību līdz -7 punktiem, tomēr komanda nespēja atrast argumentus, lai panāktu pretiniekus. “VBSS” izdevās noturēt pārsvaru līdz pat spēles beigām un noslēgt spraigo cīņu ar rezultātu 100:78.

VBSS – Rūjiena: 100:78 (32-20; 14-19; 27-19; 27-20)

VBSS: Maniks 32+5ab+4rp, Apsītis 22, Avotiņš 21+8ab, Riekstiņš 11+11ab, Urniks 7+6ab, Ņikiforovs 6+6ab+4rp, Ratnieks 1+5ab

Rūjiena: Velps 36+11ab, Karselis 23+13ab+3rp, Rullis 10, Doināts 5+8ab, Kūla 4

ViA – VSŠ-2/U-15

Dienas pēdējā spēlē jaunākie Valmieras stikla šķiedras spēlētāji braši turējās pretī Vidzemes Augstskolas studentiem, par ko liecināja līdzvērtīgā cīņa pirmās ceturtdaļas laikā. Turnīra pastarīšu pieļautās kļūdas otrajā ceturtdaļā ļāva “ViA” komandai iegūt spēles vadības grožus, kas tika nosargāti līdz pat noslēdzošās ceturtdaļas pēdējai minūtei. Spēle noslēdzās par labu “ViA” ar rezultātu 67:61.

ViA – VSŠ-2/U-15: 67:61 (18-19; 16-9; 16-16; 17-17)

ViA: Brauns 31+10ab, Sārs 17+11ab+4rp, Gabrāns 10+12ab, M.Krišāns 9+8ab+3rp

VSŠ-2/U-15: Šimanskis 21+13ab, Vēveris 13+3ab, Ābols 12+4ab+3rp, Brokāns 9+6ab+5rp, Liepiņš 4+10ab, Maļikens 2

Regulārajā turnīrā katra komanda ar katru izspēlēs vienu apli, pēc kā sekos izslēgšanas spēles, kurās komandas cīnīsies līdz divām uzvarām. Savukārt 35+ līgā katra komanda ar katru izspēlēs divus apļus, pēc kā turnīra noslēgumā sekos “final four”.

Nākamās spēles plānots aizvadīt sestdien 31.janvārī. Skatītāji aicināti doties uz Valmieras 5.vidusskolu un atbalstīt savus favorītus. Sīkāka informācija: www.bkvia.lv/vpc