“Valmieras HK” ar 6:0 sagrauj “Prizma/Pārdaugava”

Svētdien, 25.janvārī, Vidzemes Olimpiskā centra ledus hallē norisinājās Latvijas 1. līgas hokejā spēle starp mājiniekiem “Valmieras HK” un “Prizma/Pārdaugava”, kurā pārliecinošu uzvaru ar 6:0 svinēja valmierieši. Vārtus guva Lauris Žagariņš, Reinis Cimdiņš, Dāvis Zunde, Toms Sproģis, Mikus Ozols un Kristaps Bīnerts.

Spēli “Valmieras HK” vārtos uzsāka Dāvis Dakša, bet otrās trešdaļas vidū traumas dēļ bija spiests atstāt laukumu. Vārtos Dakšu aizstāja Gints Rudzītis. Abi vārtsargi nospēlēja “sausā”, neielaižot nevienus vārtus.

Labāk spēli uzsāka “Valmieras HK” hokejisti, kuri bija kaujinieciski noskaņojušies uzvarai. Pirmā perioda 4. minūtē pirmo noraidījumu spēlē nopelnīja “Valmieras HK” aizsargs Toms Feldmanis. Viesi šo iespēju neizmantoja. Spēles rezultātu atklāja valmierieši, pēc meistarīgas Dāvja Zundes piespēles vārtus guva Lauris Žagariņš, panākot 1:0. Trešdaļas vidusdaļā ar divām minūtēm tika sodīts “Prizma/Pārdaugava” hokejists. Valmierieši iespēju nepalaida vējā. Labas izspēles rezultātā, piespēli viens vārtu priekšā saņēma Reinis Cimdiņš, pēc nelielas pauzes uzbrucējs ripu raidīja vārtu devītniekā. 2:0 – “Valmieras HK”. Trešdaļas 18. minūtē Lauris Žagariņš ar nūjas neērto pusi raidīja ripu no zonas. Pirmais pie tās bija Dāvis Zunde ar savu pretspēlētāju, valmierietis izlauzās līdz vārtiem un palielināja mājinieku pārsvaru līdz 3:0. Perioda beigās rīdzinieki palika trīs vīru sastāvā, tomēr veiksmīgāks scenārijs izrādījās “Prizma/Pārdaugava” komandai. Uz pretinieku zilās līnijas kļūdījās Aivars Anis un viens pret Dakšu izskrēja viesu hokejists. Valmieras komandas aizsargs viņu kavēja, sekoja soda metiens. Tas netika realizēts. Pirmā trešdaļa noslēdzās ar “Valmieras HK” pārākumu – 3:0.

Otro trešdaļu mājinieki uzsāka vairākumā. Ar šķēlienu no zilās līnijas vārtus guva Toms Sproģis, panākot četru vārtu pārsvaru. Ilgi nebija jāgaida, kad pēc nepilnām piecām minūtēm valmierieši panāca jau 5:0, ar vārtu guvumu izcēlās Mikus Ozols. Otrā perioda 9. minūtē Kristaps Bīnerts “Valmieras HK” labā panāca vēl graujošāku rezultātu – 6:0. “Prizma/Pārdaugava” mainīja vārtsargus, Inta Bikara vietā stājās Tomijs Lūsis. Ritot perioda 15. minūtei “Valmieras HK” palika trīs vīru sastāvā, un palika bez vārtsarga – Dāvja Dakšas, kurš guva ceļgala traumu. Tika pieprasīts 30 sekunžu pārtraukums, lai atpūtinātu hokejistus un sagatavoties spēlei paspētu Gints Rudzītis. Vairākumu “Prizma/Pārdaugava” nerealizēja. Otrā trešdaļa noslēdzās ar sagrāvi, mājinieki bija vadībā ar 6:0.

Beidzamo trešdaļu “Prizma/Pārdaugava” hokejisti uzsāka ar nelielu nolemtības sajūtu, jo ripa neparko negāja iekšā “Valmieras HK” komandas vārtos. Trešdaļas sākumā visiem bija iespēja spēlēt vairākumā, divas reizes pēc kārtas, bet prizmieši neprata tos realizēt. Līdz mača beigām valmieriešiem bija vienkāršs uzdevums – nospēlēt bez kļūdām aizsardzībā. To viņi izdarīja un izcīnīja uzvaru ar 6:0.

“Valmieras” HK – “Prizma/Pārdaugava” 6:0 (3:0, 3:0, 0:0)

Vārti: 08:07 Lauris Žagariņš (Dāvis Zunde, Pauls Krūmiņš) 1:0, 11:34 Reinis Cimdiņš (Kristaps Bīnerts, Mikus Ozols) 2:0, 17:04 Dāvis Zunde (Lauris Žagariņš) 3:0, 20:19 Toms Sproģis (Kristaps Bīnerts) 4:0, 24:58 Mikus Ozols (Kristaps Bīnerts) 5:0, 28:37 Kristaps Bīnerts 6:0.