Lasīšanas laiks: 2 min
Piektdien, 16. oktobrī, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde veica reidu, kura mērķis bija mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku – gājēju un riteņbraucēju – drošības pārbaudes. Reida laikā pārbaudīti arī citi satiksmes dalībnieki, un jau pirmo stundu laikā tika aizturēti divi auto vadītāji alkohola reibumā. Arī portālam “Valmieras Ziņas” bija iespēja doties reidā kopā ar policijas ekipāžu.
Šāda tipa reidi tiek veidoti vairākas reizes gadā, un katram reidam ir dažādi iemesli. Jau ierasts, ka tiek rīkoti īpaši reidi Jāņu un citu svētku laikā, bet šoreiz par iemeslu kalpoja tumšā laika iestāšanās.
Lai arī šī reida mērķis bija novērtēt, vai gājēji un riteņbraucēji valkā atstarojošas vestes vai apģērbu ar atstarojošiem elementiem, kas palīdz autovadītājiem šos satiksmes dalībniekus labāk pamanīt, jau pirmajās reida minūtēs, izbraucot uz šosejas Kocēni–Limbaži-Tūja, tika apturēts autovadītājs, kurš brauca ar ātrumu 121 km/h. Kā pastāstīja ceļu policists Rimants Bluķis, saskaņā ar soda sankcijām, kas stājās spēkā ar šī gada 1. jūliju, šim auto vadītājam nāksies šķirties no 40 eiro.
Reida laikā tika aktīvi kontrolēti arī auto vadītāji un viņu automašīnas, jo policijas mašīnā atrodas dators, kurā, ievadot valsts reģistrācijas numuru, tas uzrāda, vai transporta līdzeklim ir derīga apdrošināšana, vai tam ir izieta tehniskā apskate un vai tas nav izsludināts meklēšanā.
Šodien Rimanta Bluķa vadītā ekipāža apsekoja Valmieras apkārtnē esošās lauku teritorijas Kocēnu un Beverīnas novadā. Kā izrādījās, šis reids bija sekmīgs arī tādā ziņā, ka jau pirmajās pāris stundās tika aizturēti divi auto vadītāji, kuri atradās alkohola reibumā.
Kā pastāstīja Rimants Bluķis, policijas rīcībā esošajiem alkometriem ir pasīvais un aktīvais darbības režīms. Pasīvajā režīmā var konstatēt alkohola klātbūtni izelpā, bet alkohola koncentrācijas līmeni precīzi var noteikt tikai ar aktīvo režīmu. Policijas pārstāvis norādīja, ka mīts par to, ka policijas rīcībā ir neprecīzi alkometri ir pilnīgas muļķības, jo tie tiekot kalibrēti un verificēti divreiz gadā.
Jāteic gan, ka pēc pašu policistu novērojumiem, situācija pēdējos gados ir nedaudz uzlabojusies – cilvēki kļuvuši apzinīgāki un rūpējās par savu veselību. Esot mazāk šoferi, kuri brauc alkohola reibumā, un arī gājēji un riteņbraucēji diennakts tumšajā laikā valkā atstarotājus un vestes.
Cita problēma esot velosipēdu vadītāji, kuri brauc alkohola reibumā, bet, tā kā dažiem atsevišķiem vadītājiem nav oficiālas darba vietas, no viņiem naudas sodus nevar piedzīt. Esot pat tādi, kuriem ir vairāki nenomaksāti sodi par velosipēda vadīšanu dzērumā.