Valmiera/ORDO” LBL ceturtdaļfinālu sāk ar pārliecinošu uzvaru pār “Liepāja/Triobet”

Piektdien, 21.aprīlī, „Valmiera/ORDO” „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē savā laukumā ar rezultātu 101:70 pārliecinoši pārspēja „Liepāja/Triobet”, tādējādi sērijā līdz trim uzvarām izvirzoties vadībā ar 1:0. Uzvarētāju sastāvā pa 18 punktiem guva Jānis Kaufmanis un Mārtiņš Laksa, bet viesiem ar 15 punktiem izcēlās Artjoms Butjankovs.

Spēles rezultātu ar precīzu tālmetienu atklāja viesu komandas pieredzējušākais vīrs Mareks Jurēvičus, bet valmierieši atbildēja ar Jāņa Kaufmaņa 2+1 gājienu. Kā vēlāk izrādījās, tieši Jurēvičus ar savu precīzo tālmetienu spēles pašā sākumā vienīgo un pēdējo reizi šovakar izvirzīja viesus vadībā, jo atlikušajā spēles daļā pārliecinoši notikumus laukumā diktēja laukuma saimnieki. Pirmās ceturtdaļas vidū Pits ar precīzu tālmetienu panāca +8 mājiniekiem (16:8), bet ceturtdaļas otrajā pusē mājinieki skatītāju vētraini atbalstīti turpināja palielināt pārsvaru. Ceturtdaļas izskaņā valmierieši bija sasnieguši arī 16 punktu pārsvaru (26:10), bet punktu pirmajai spēles daļai pielika Ausējs (28:15).

Spēles otrās ceturtdaļas ievadā uz Vidzemes Olimpisko centru kuplā skaitā sanākušos  līdzjutējus iepriecināja Kārlis, kurš ar efektīgu alley-oop triecienu grozā no augšas atklāja otrās ceturtdaļas rēķinu, bet turpmākajās  minūtēs valmierieši turpināja audzēt pārsvaru. Vispirms labas epizodes padevās valmieriešu reaktīvajam aizsargam Mičelam, kurš veiksmīgi atbrīvojās no sedzēja pretestības un guva vieglus divus punktus no groza apkašas, bet brīdi vēlāk tas pats Mičels izkārtoja brīvu tālmetienu iespēju valmieriešu kapteinim Bērziņam (35:17). Liepājnieki ar Butjankova un Jurēviča pūlēm otrās ceturtdaļas sākumā vēl mazliet paspurojās pretī mājiniekiem, bet ceturtdaļas vidū Laksa ar diviem precīziem soda metieniem pirmo reizi šovakar panāca +20 valmieriešiem (41:21). Otrās ceturtdaļas otrajā pusē spēles ritējums vairs nemainījās, tikai pamainījās lomas izpildītāji, no kuriem priekšplānā tika izvirzīts valmierietis Kaufmanis, kurš ceturtdaļas izskaņā tikai sev raksturīgajā manierē noformēja sešus punktus, bet punktu pirmajam puslaikam ar precīziem soda metieniem pielika Blaus (52:27).

Spēles trešās ceturtdaļas ievadā ar precīziem tālmetieniem apmainījās Laksa un Jurevičus, bet sākot no otrā puslaika ceturtās minūtes jau otrajā ceturtdaļā veiksmīgi uzķerto ritmu turpināja demonstrēt Kaufmanis. Kaufmaņa efektīvais caurgājiens ceturtdaļas vidū panāca mājiniekiem jau graujošo +31 (65:34), bet ceturtdaļas vidū spēles vienu no skaistākajām epizodēm nokārtoja Blaus, kurš sev netipiskā veidā ar straujām virziena maiņām izkārtoja skaistu epizodi Jonātam. Liepājniekiem līdz trešās ceturtdaļas izskaņai izdevās kādu punktu atspēlēt, bet spēles trešais ceturksnis noslēdzās ar Eštona Mičela pustālo metienu līdz ar beigu signālu, kas deva mājiniekiem +29 (79:50)

Spēles noslēdzošajā ceturtdaļā valmierieši turpināja spēlēt skatītāju acīm tīkamu basketbolu un droši soļoja pretī savam pirmajam panākumam ceturtdaļfināla sērijā. Ceturtdaļas vidū vairākas skaistas epizodes padevās Jonātam un Fišeram, bet liepājnieku rindās vienīgais, kurš regulāri spēja gūt punktus, bija Butjankovs. Nepilnas piecas minūtes pirms spēles beigām valmieriešu treneris Uvis Helmanis laukumā pirmo reizi šovakar sūtīja savu jaunāko spēlētāju Mālmani, bet spēles izskaņā vienīgais neatbildētais jautājums bija par valmieriešu iespējām ceturto reizi šajā sezonā pārsniegt simts punktu robežu. Kaufmanis ar precīziem soda metieniem pašā spēles izskaņā šo robežu arī sasniedza, bet spēle noslēdzās ar pārliecinošu „Valmiera/ORDO” uzvaru (101:70).

“Valmiera/ORDO” – „Liepāja/Triobet” 101:70 (28:15, 24:12, 27:23, 22:20)

„Valmiera/ORDO”: Kaufmanis 18, Laksa 18, Pits 14, Blaus 10, Fišers 9 (9 atl.b), Mičels 9 (5rez.p), Jonāts 8, Bērziņš 8, Gabrāns 5, Kārlis 2, Mālmanis.

„Liepāja/Triobet”: Butjankovs 15, Stīls 13, Ausējs 12, Jurēvičus 10, Montgomerijs 8, Grifins 7, Bērziņš 3, Garoza 2.

Ceturtdaļfināla sērija norisināsies līdz kādas komandas trim uzvarām un sērijas nākamā spēle norisināsies 24.aprīlī Liepājā.