Valmieras Ziņas

Valmierā Muzeju naktī svinēs Izstāžu nama desmito jubileju un godinās Raiņa un Aspazijas gadu

Lasīšanas laiks: 3 min

Šī gada Muzeju nakts, kas norisināsies 16.maijā, iezīmēsies ar diženo latviešu literātu Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubileju.  Līdz ar pirmo Muzeju nakti Valmierā 2005. gadā tika atklāts jaunais Izstāžu nams, tādējādi šī gada Muzeju naktī Izstāžu nams sagaidīs desmito jubileju, informē Valmieras muzejs.

No 19.00 līdz pat 01.00 naktī būs iespēja apskatīt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas “Teic man, Gauja, Valmieras stāstu” trīs daļas.  1.daļa – Senvēsture un Valmieras pilsēta viduslaikos Maršnera namā, 2.daļa – Valmiera – apriņķa pilsēta (1783.-1949.) un 3.daļa – Valmieras lauku teritorija Vecajā aptiekā. Vēl būs iespējams aplūkot Vidzemes mākslas izstādi “Es mīlu tevi tā….”, bet Velvju zālēs varēs apskatīt izstādi “Lauku muzikanti un kapelas Vidzemē 20. gs. pirmajā pusē”.

Plkst. 19.00 Izstāžu namā notiks grāmatas “Vidzemes stāsti” atklāšanas svētki. To izdevusi Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība. ”Vidzemes stāsti. Stāsti no tās vecas un jaunas būšanas to Vidzemes ļaužu, uzrakstīti 1753.” ir pirmais latviešu valodā tapušais Frīdriha Bernharda Blaufūsa tautas vēstures apcerējums. Tajā latvieši redzami kā prasmīga un pašapzinīga tauta. Par šo vērtīgo mūsu valodas un vēstures pieminekli līdz šim ir zinājis tikai šaurs speciālistu loks. Grāmata izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Taipejas misijas Latvijas Republikā atbalstu.

Plkst. 19.00 pilsdrupu estrādītē Jauniešu centra “Vinda” šūšanas un modelēšanas studija “Fantāzija” rādīs trīs dažādas, pašu darināto tērpu kolekcijas – “Darbs”, “Rakstu raksti”, un “Mēs to izdarījām”. Studijā darbojas 22 meitenes vecumā no 6 līdz 15 gadu vecumam.

No plkst. 19.00 līdz 21.00 muzeja pagalmā darbosies četras dažādas radošās darbnīcas.

Smilšu aplikācijas ar SIA “Deserto”. Vienkārša, ātri apgūstama un ļoti aizraujoša aktivitāte bērniem, ar dažādu krāsu smiltīm krāsojot īpašu dizainu aplikācijas. Rezultātā izveidojas krāsaina smilšu aplikācija, kas saglabāsies un priecēs vēl ilgi.

Jauniešu centrs “Vinda” darbosies trijās dažādās radošajās darbnīcās. Skaistuma darbnīcā “Lellītes Lolītes” būs iespēja kopā ar studijas “Fantāzija” vadītāju Zintu Irbi izgatavot savu lellīti, izvēloties visdažādākos materiālus. Darbnīcā “Krāsainās puķes” ar studijas “Skaistuma pasaule” vadītāju Litu Feldmani tiks gatavotas dažādākās puķes no filca. Tehniskās modelēšanas pulciņa vadītājas Vingras Šinkovas vadībā būs iespēja darboties “Sapņu kuģu” darbnīcā.

Plkst. 20.00 ekskursija “Dzejnieks un viņa laiks”. Vai zini, kad Rainis viesojies Valmierā un ticies ar pilsētas jauniešiem? Dzejniekam īpašā atmiņā palicis brauciens pa straujo un trauksmaino Gauju, un te, – senajā skolu pilsētā uzņemtais foto portrets. Savulaik vietējā Latviešu biedrības teātrī tapuši arī vairāki Raiņa lugu iestudējumi. Iemūžinot dižā dzejdara piemiņu, pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu sākumā, Valmieras pašvaldība viņa vārdu piešķīra ielai, par kuras vēsturi plašāk varēs uzzināt ekskursijas laikā. Pulcēšanās pie Valmieras pašvaldības ēkas.

Plkst. 20.30  koncerts “Mums atkal spārnos celties”. Pilsdrupu estrādē kādreizējā Dailes teātra aktrise Anita Grūbe lasīs Aspazijas un Raiņa dzejas liriku, dziedātāja Inguna Kalniņa izpildīs I.Kalniņa, M.Lasmaņa, J.Lūsēna dziesmas ar Aspazijas un Raiņa vārdiem. Dziedātājas balss skanējusi Latvijā, Eiropā, ASV, Kanādā, Āzijā, Latīņamerikā. Pie klavierēm būs komponists Māris Lasmanis. Komponistu darbi ar Raiņa un Aspazijas vārdiem skanēs arī Valmieras mūzikas skolas jaunāko klašu kora izpildījumā, diriģente Marika Rolmane.

Plkst. 22.30 Nakts koncertā “Pastāvēs, kas pārvērtīsies” uzstāsies divi jauni, enerģiski puiši no Rīgas – Jānis Pauls un Miķelis Dobičins. Nelielajā 40 minūšu koncertā būs iespēja puišu čellu izpildījumā dzirdēt gan pasaules un latviešu klasiku, gan roku, popu un džezu. Abi puiši pašlaik studē J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā maģistrantūrā. Jānis spēlē arī Latvijas Nacionālās operas orķestrī, Miķelis – Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī. Mūzikas mīļi varēs atminēt, kurā grupā jaunieši muzicē.

kop

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509,  Ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu, izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. Katrs mūsu komandā ir unikāls un talantīgs, piepildīts ar entuziasmu un aizrautību. Mēs esam tik dažādi, bet ejam kopā uz vienotu mērķi - veidot ērtus risinājumus dažādām biznesa vajadzībām, pārvarot šķēršļus un grūtības kopā, atbalstot vienam otru un sniedzot profesionālus pakalpojumus gan klientiem, gan citām ZAAO struktūrvienībām. Aicinām pievienoties  IT un datu analīzes daļai Programmētāju Pienākumi: izstrādāt tīru, labi testētu un uzturēšanā ērtu kodu (PHP, Laravel, MySQL); izstrādāt un pielāgot iekšējās datu vadības un uzskaites sistēmas saskaņā ar noteiktajām prasībām; piedalīties esošo biznesa procesu automatizēšanā ar IT risinājumu palīdzību. Prasības kandidātiem: · vairāk nekā 1 gadu pieredze darbā ar Laravel ietvaru; · pieredze darbā ar Git versiju kontroles sistēmu; · prasme strādāt komandā ar citiem programmētājiem un sistēmas lietotājiem. Mēs piedāvājam: · mēnešalgu no 2100 EUR pirms nodokļu nomaksas (atbilstoša pieredzei un prasmēm); · atbildīgu un dinamisku darbu ar iespēju redzēt sava darba rezultātu; · personīgās un profesionālās izaugsmes iespējas; · darba vietu Rīgas ielā 32, Valmierā, ar iespēju strādāt attālināti; · veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; · nelaimes gadījumu apdrošināšanu. Pieteikties: CV (dzīves apraksts) un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt e-pastā darbs@zaao.lv līdz 2025.gada 19.septembrim. Tālrunis uzziņām 26207402.  Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: PROGRAMMĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 32, Valmiera, Valmieras nov. Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2025-09-19 Kontaktpersona: Personāla daļa

SIA "Lat Met" aicina darbā Rasētāju – Konstruktoru Aicinām mūsu komandai pievienoties metāla konstruktoru/rasētāju metālapstrādes cehā. Mēs galvenokārt ražojam vieglos metāla izstrādājumus - margas, kāpnes, vides labiekārtojuma elementus u.c. Izgatavojam arī ar metāla būvkonstrukcijas un detaļas mašīnbūvei. Galvenie amata pienākumi: • Tehnisko risinājumu izstrāde un ražošanas rasējumu sagatavošana, reizēm arī objektu apsekošana; • Tehniskās dokumentācijas sagatavošana; Prasības darba pretendentiem: • Prasmes strādāt ar kādu no metāla izstrādājumu projektēšanas programmām; • Pieredze rasēšanas darbu veikšanā vismaz 2 gadi; • Spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un rast risinājumu dažādās situācijās; • Loģiskā domāšana, apķērība un pozitīva attieksme; Par priekšrocību tiks uzskatīta: • Prasme projektēt 3D vidē izliektus izstrādājumus, eksportēt .dxf vai .dwg detaļu izklājumu • Pieredze un zināšanas metālapstrādē. Mēs piedāvājam: • Atalgojumu 1500 - 2000 EUR (bruto); • Kolēģu atbalstu un iesaisti labāko tehnisko risinājumu izstrādē; • Interesantu darbu, iespēju radīt skaistas un funkcionālas lietas. Darba vietas adrese: “Meistari”, Rubene, Kocēnu pag., Valmieras nov., LV-4227 (300m no Rubenes baznīcas). Pieteikties iespējams: Sūtot motivācijas vēstuli un CV uz e-pastu : metal@latmet.com vai zvanot 27840402. Profesija: RASĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Meistari, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-10-10 Kontaktpersona: Motivācijas vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu: info@latmet.com

Mūsu partneri