“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” sīvā cīņā uzvar Līvānu basketbolistus

Piektdien, 17. februārī, “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvadīja spraigu LBL2 mājas spēli pret basketbola komandu “Līvāni”. Pretinieki, 21 komandas kopvērtējumā, ieņem 12 vietu, tomēr tie laukuma saimniekus pārsteidza ar agresīvu spēli, līdz ar to par uzvaru valmieriešiem nācās sūri cīnīties. Mačs noslēdzās ar 12 punktu pārsvaru Vidzemes Augstskola labā (92:80), informē “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” Sabiedrisko attiecību speciāliste Anžela Geļjanu.

Spēli iesāka laukuma saimnieku spēlētāja E. Engera rezultatīvs divu punktu metiens lēcienā. Savukārt, pretiniekiem, ar precīzu divu soda metienu izpildījumu, maču aizsāka E. Vīksna. Pateicoties O. Grīnberga un R. Apsīša rezultatīvajiem tālmetieniem, Vidzemes Augstskolas studenti guva pārsvaru ar 15:7, taču ar lielu agresivitāti uzbrukumā, Līvānu spēlētāji tika pie brīvām metienu iespējām, kā rezultātā viesi ātri piedzina rezultāta starpību. Ceturtdaļas izskaņā, viesu basketbolists E. Vīksna veica precīzu bumbas triecienu grozā no augšas, taču ceturksni noslēdza O. Grīnberga rezultatīvais  tālmetiens, ļaujot gūt 7 punktu pārsvaru vidzemnieku labā (26:19).

Otrajā ceturtdaļā komandas sīvi cīnījās par atlēkušajām bumbām. Līvānu basketbolisti nereti pārvēra uzbrukuma bumbas, sadeldējot rezultāta starpību līdz 31:30. Mājinieku izrāvienu panāca E. Engers, veicot vairākus rezultatīvus divu punktu metienus lēcienā. Laukuma saimnieki sekmīgi sedza pretinieku uzbrukumus, bet atstāja brīvas trīs punktu līnijas, ko veiksmīgi izmantoja viesu spēlētāji, līdz ar to pirmais puslaiks noslēdzās nelielu pārsvaru “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” spēlētāju labā (39:32).

Trešajā ceturtdaļā mājinieki agresīvāk cīnījās par uzbrukuma bumbām un ar augstāku precizitāti realizēja metienus no distances. Īpaši sekmīgi tas izdevās valmieriešu spēlētājam V. Vēverim, taču ar līdzīgu sniegumu atdarīja  pretinieku basketbolists D. Pabieža. Noslēdzošo ceturtdaļu komandas aizvadīja agresīvā saspēlē. Spraigā cīņā pārsvars turējās laukuma saimnieku pusē un veiksmīgā saspēlē, mača izskaņā O. Grīnbergs veica pēc kārtas divus bumbas triecienus grozā no augšas. Valmierieši arī noslēdza spēli, jo mača pēdējās sekundes simtdaļās J. Engers realizēja divu punktu metienu no groza apakšas, kā rezultātā „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” guva uzvaru ar 92:80.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolists V. Veveris komandas labā izcīnīja 23 punktus, atzīstot, ka uzvara nākusi grūti, jo par zemu novērtēti pretinieki: “Nebijām nokoncentrējušies notiekošajam un nenovērtējām pretiniekus, līdz ar to nenopietni piegājām spēlei. Domājām, ka tiksim cauri ar vieglām epizodēm, tāpēc pārsteidza pretinieku cīņas spars un agresīvā pieeja. Uz mača beigām varēja redzēt, ka arī mūsu spēlētāji bija diezgan uzvilkušies, jo negāja kā vēlētos, tāpēc reizēm sanāca saķerties ar pretiniekiem. Neskatoties uz uzvaru, domāju, ka vienmēr var labāk, tas attiecas arī uz manu sniegumu”.

Savukārt, Līvānu rezultatīvākais spēlētājs D. Pabieža aizvadīto spēli vērtē kā pozitīvu: “Rezultāts izsaka visu. Ielaidām 92 punktus, bet tajā pašā laikā, nopelnījām 80, kas nozīmē, ka jāpiestrādā aizsardzībā, jo cīņa bija diezgan līdzvērtīga. Šis mačs pierāda, ka spējam cīnieties ar jebkuru komandu, vienkārši jāsakārto pāris lietas. Pretinieki guva tikai nelielu pārsvaru, taču spēles izskaņā realizēja negaidītus metienus. Principā, interesanta spēle, kurā cīnījāmies līdz pašām beigām”.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”- “Līvāni”

(26-19, 39-32, 67-57, 92-80)

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”: Vēveris 23, Engers 18+8ab, Grīnbergs 14+5ab+5rp, Mihailovs 9, Riekstiņš 7+5ab, Apsītis 6, Dubults 5+5ab, Ermansons 5, Ivanovs 5

“Līvāni”: Pabieža 27, Strēlis 16+9ab, Caune 14+8ab+6rp, Vīksna 9+6ab, Klims 8+5ab, Bremze 4, Zarāns 2, Spuriņš