RK “Fēnikss” ar 3:35 piekāpjas Kauņas “Ažuolas”

Lasīšanas laiks: 2 min

RK ”Fēnikss” sestdien, 18.aprīlī, Kauņā ar 3:35 (0:10) piekāpās vietējiem ”Ažuolas” Baltijas čempionāta pirmās divīzijas spēlē, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Latvijas Regbija federācijā.

Jau pašā spēles sākumā nācās veikt piespiedu maiņu, kad Dāvja Bajāra vietā laukumā devās Mathieu Compagnon, kam šī bija debija RK “Fēnikss” rindās. Spēles 11.minūtē Justinas Šernas ar piezemējumu panāk 0:5, bet spēles 19.minūtē Domantas Bagužis veic vēl vienu piezemējumu 0:10. Uzreiz pēc piezemējuma Andra Garseļa vietā laukumā nāk Adrians Lovkins. Šāds rezultāts noturās līdz pirmā puslaika beigām.

Otrā puslaika pašā sākumā Domantas Bagužis mājiniekiem paanāk jau 0:15. Vēl pēc pāris minūtēm Eimantas Jatautas precīzi realiže soda sitienu 0:18. Spēles 65.minūtē Domantas Tautkus piezemē un Eimantas Jatautas ar precīzu realizācijas sitienu panāk jau 0:25. 68.minūtē Reinis Zalte gūst vienīgos “Fēniksa” punktus šajā spēlē 3:25. 71.minūtē Domantas Bagužis veic savu trešo piezemējumu spēlē, bet vēl pēc piecām minūtēm Eimantas Jatautas ar piezemējumu uzstāda spēles gala rezultātu 3:35.

Šī bija pirmā spēle sešu klubu komandu viena apļa turnīrā, kurā Latviju pārstāv ”TFS Bulduri”, ”Transact Pro/ Miesnieki” un RK ”Fēnikss”, bet Lietuvu – šīs valsts trīs spēcīgākās komandas – 2014. gada čempioni Šauļu ”BaltRex”, Šauļu ”Vairas” un ”Ažuolas”.

”Pirmais puslaiks bija ļoti saprātīgs, taču zaudējām ar 0:10. Bija kļūdas sitienos ar kāju ,” sacīja RK ”Fēnikss” galvenais treneris Kristaps Staņa. ”Spēli ietekmēja slapjais laukums, spēlētājiem bija grūti paskriet. Lietuvieši otrajā puslaikā kāpināja tempu. Iesitām vienīgo soda sitienu, taču vajadzēja laikam izpildīt visus. Zalte labi vadīja saspēli, viņu es nosauktu par vērtīgāko. Lietuvieši par labāko mūsu komandā nosauca David-Sandro Dzidzadzi”.

RK “Fēnikss” – Kauņas ”Ažuolas” 3:35 (0:10)

RK Fēnikss. Sods: Reinis Zalte

Kauņas ”Ažuolas”. Piezemējumi: Domantas Bagužis (3), Eimantas Jatautas, Justinas Šernas, Domantas Tautkus. Realizācija: Eimantas Jatautas. Sods: Eimantas Jatautas

Dzeltenā kartīte: Mykolas Malinauskas (Kauņas ”Ažuolas”)

Tiesnesis: Raimonds Priednieks

RK “Fēnikss”sastāvs:
1-Gatis Lovkins (Lucas Humbert), 2-Gatis Zvirbulis (Jānis Strads), 3-Mārtiņš Zvirbulis, 4-Ingars Burcevs, 5-Rodžers Purmalis, 6-Nauris Miglavs (komandas kapteinis), 7-Mārtiņš Bērziņš (Madars Eglīte), 8-Jānis Kaucis, 9-Dato Dzidzadze, 10-Reinis Zalte, 11-Rainers Lovkins, 12-Mikus Ozols, 13-Dāvis Bajārs (Mathieu Compagnon), 14-Kristaps Bērze (Edijs Vinters), 15-Andris Garselis (Adrians Lovkins).

Nākamā spēlē RK “Fēniskam” paredzēta 2.maijā, Rīgā, RTK laukumā, kur Baltijas čempionāta ietvaros uzņemsim Šauļu “Baltrex”, pašreizējos Lietuvas čempionus.