Lasīšanas laiks: 2 min
Valmierā, Vaidavas ielā 7 zem bruģa iemitinājies zalktis, biedējot daudzdzīvokļu nama iedzīvotājus, portālu ” Valmieras Ziņas” informēja kāda nama iedzīvotāja.
“Kādu dienu, paskatoties pa logu, pārdzīvoju šoku. Nespēju noticēt savām acīm. Nepilna metra attālumā no dzīvokļa logiem ložņā čūska. Skatos uz čūsku pa logu, viņa uz mani, izslējusies kā kobra,”
raksta valmieriete.
“Izrādās, ka neviens Valmierā nevar palīdzēt no čūskas atbrīvoties, liekot mums dzīvot bailēs. Nav jau patīkami dzīvot blakus čūskai, kura iemitinājusies daudzdzīvokļu mājas sasilušajā bruģī, kurš pirms gadiem slikti ieklāts, veidojot spraugas un radot paslēptuvi čūskām, varbūt pat veselam čūsku midzenim! Kaimiņi satraukti, sajūtas ne tās labākās,” sašutu pauž iedzīvotāja.
Kā stāsta valmieriete, mājas vecākā zvanījusi dažādiem dienestiem pēc kārtas, bet katrā vietā viņai likuši zvanīt uz kādu citu vietu. Tā iedzīvotājiem jau vismaz nedēļu ir jāsadzīvo ar neparasto un bīstamo kaimiņu.
Aktīvā Iedzīvotāja, pie kuras loga iemitinājusies čūska, nolēmusi nepadoties un pati zvanījusi dažādiem dienestiem, taču arī viņu darbinieki pārsūtījuši no vienas vietas uz otru.
“Zvanīju vispirms SIA “Valmieras namsaimnieks”, kas apsaimnieko mūsu māju. Tieku atraidīta, jo, lūk, esot vēl jāapspriež, kā rīkoties šādā situācijā, varbūt nepieciešams rakstīt iesniegumu, taču sarunas beigās darbiniece nosaka, ka tomēr esot jāzvana uz labiekārtošanas dienestu, kas izrādījās ir tajā pašā telpā darbiniecei pie blakus galdiņa. Viņa laipni mani pasūta tālāk, iedodot glābšanas dienesta telefonu numuru. Tur piezvanot, izrādās, ka arī nav pareizi. Esot jāzvana uz 112, ko arī daru. Atkal saņemu atraidījumu, jo VUGD darbinieki šādos gadījums braucot tikai uz skolām un bērnudārziem.
Rakstu jūsu portālam, jo
neesmu zaudējusi cerības, ka Valmierā ir kāds dienests, kas varēs atrisināt šo problēmu, jo Valmiera taču domā un rada – ceru, ka arī šādās situācijās…
Zalktis gan nevienu nenoindēs. Kas gan tur būtu jādara? Ja patiešām gribiet to pārvietot, tad pielieciet viņam tuvūmā kādu tūti vai krūzi – viņš tur steidzīgi ielīdīs un saritināsies. Aiznesiet uz tuvāko “čūslienu” un izkratiet laukā. Šo padomu man reiz deva dabas speciāliste Iveta Ence. Tā arī izdarīju. Sekmīgi.
Paldies par padomu, bet ne jau katrs to var izdarīt.
ŽĒL, ka arī pat NEVIENU IETEIKUMU NESNIEDZA apzvanīto iestāžu ierēdņi.
Ha! No zalkša bail :)
domā tai čūskai patīk, ka viņai blakus tanta dzīvo?