Mārcis Vītols izrauj BK “Valmiera” uzvaru sezonas atklāšanā

Trešdien, 1.oktobrī ar spēli Valmierā tika atklāta jaunā “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas sezona. Mājienieki BK “Valmiera” emocijām bagātā spēlē pagarinājumā ar 90:89 pārspēja pērnās sezonas bronzas medaļniekus BK “Jēkabpils”.

1.oktobrī LBL tika aizvadītas četras spēles, un tieši mačs starp valmieriešiem un jēkabpiliešiem tika izvēlēts par dienas centrālo spēli. Sezonas atklāšanas runu teica Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdus Voins un Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētājs Inesis Boķis, kurš veica arī simbolisko iemetienu.

Sezonas pirmos punktus ar ātru uzbrukumu guva BK “Valmiera” jaunais kapteinis Kristaps Dārgais, izvirzot vadībā mājiniekus. Vadībā valmierieši turējās gandrīz visu pirmo ceturtdaļu un spēles pirmās desmit minūtes noslēdzās ar 20:17. Pirmajā puslaikā sekmīgi grozam uzbruka Kārlis Apsītis, bet rezultāts turējās līdzīgs līdz puslaika noslēgumam, kad Dārgais un Matīss Rudmiezis panāca nedaudz lielāku pārsvaru – 47:42.

Otrajā puslaikā jēkabpilieši ātri pārņēma vadību, tomēr mājinieki apturēja izrāvienu, turpinot saspringtu cīņu. Trešo ceturtdaļu ar ar precīzu tālmetienu noslēdza Apsītis, atgūstot valmieriešiem vadību – 58:56. Ceturtajā ceturksnī uz katru BK “Valmiera” rezultatīvo metienu BK “Jēkabpils” atbildēja ar gūtu grozu no savas puses. Nervus kutinošā galotnē Rinaldam Sirsniņam ar tālmetienu bija iespēja izraut uzvaru viesiem, bet “BK Valmiera” izdevās noturēt aizsardzību un panākt pagarinājumu.

Papildlaika pirmajā minūtē valmierieši nonāca neapskaužamā situācijā, 5 punktu deficīts. Tomēr Mārtiņam Vīņaudam, Viktoram Iļjinam un Mārcim Vītolam izdevās panākt līdzsvaru un tieši Vītols ar uzvaras metienu ļāva BK “Valmiera” izcīnīt panākumu ar 90:89.

BK “Valmiera” – BK “Jēkabpils” 90:89 (20:17, 27:25, 11:14, 20:22, 12:11)
Kārlis Apsītis 26 (8ab), Mārcis Vītols 14 (6rp), Kristaps Dārgais 13 (5pp), Viktors Iļjins 13, Mārtiņš Vīņauds 9 (5ab, 5pp), Dāvis Rozītis 6 (5ab), Matīss Rudmiezis 4, Māris Ziediņš 3, Edmunds Elksnis 2.

BK “Valmiera” saka paldies visiem līdzjutējiem, kas kuplā skaitā apmeklēja sezonas atklāšanas spēli un radīja lielisku atmosfēru. Ceram sagaidīt vēl vairāk skatītājus sestdien, 4. oktobrī, kad Valmierā viesosies Latvijas vicečempioni “VEF Rīga”.