Florbolisti izlaiž uzvaru un paliek pēdējā vietā grupā

Lasīšanas laiks: 4 min

Latvijas florbola valstsvienība pasaules čempionāta trešajā spēlē ielaida vārtus nepilnu minūti pirms pamatlaika beigām, spēlējot neizšķirti 5:5 ar Norvēģijas izlasi. Sliktākas gūto un zaudēto vārtu attiecības dēļ latvieši grupu turnīru noslēdza ceturtajā vietā un rīt astotdaļfinālā spēkosies ar dāņiem, informē portāls sportacentrs.com.

Sākam ar Salcēviču vārtos, norvēģi bez Kronberga
Salīdzinot ar spēli pret Čehiju, Latvijas izlasē bija notikušas dažas izmaiņas sastāvā. Pirmkārt vietu vārtos jau ar pirmajām sekundēm ieņēma Jānis Salcēvičs. Raituma maiņa bija pacelta kā nomināli otrā, turklāt Kārļa Bulāna vietā spēlēja Pēteris Trekše. Bulāns tikmēr bija aizrotēts pie Blinda un Akmeņlauka. Lai gan tika runāts, ka spēlē pret latviešiem pirmo maču aizvadīs norvēģu leģendārais florbolists Ketils Kronbergs, jau iesildoties varēja manīt, ka veterāns nav kopā ar komandu.

Ātri ielaistie vārti šoreiz komandu nesalauž
Neskatoties uz to, mačs veiksmīgāk sākās šīs spēles nominālajiem laukuma saimniekiem norvēģiem. Cīņas otrajā minūtē Mads Normans meta bumbiņu garām vārtiem, bet, bumbiņai atsitoties pret gala bortu,pirmais pie tās bija Ole Martins Skau Jansons, atklājot mača rezultātu. Izlīdzinājumu latvieši panāca astotajā minūtē, kad pēc ilgstošas saspēles pretinieku laukuma pusē epizode noslēdzās ar lielisku Morica Krūmiņa diagonālo piespēli gar vārtiem Artūram Jurševskim – 1:0. Pagāja vien nedaudz vairāk kā minūte, kad norvēģi bez uzraudzības atstāja Tomu Akmeņlauku un Latvijas čempionāta rezultatīvākais spēlētājs precīzi meta vārtu tālajā augšējā stūrī. Kad bija nospēlētas 13 minūtes, norvēģi izdarīja noteikumu pārkāpumu pret Ingu Laiviņu, bet aizturētā soda laikā Pēteris Trekše vispirms trāpīja pa vārtu stabiņu. Mūsējie turpināja kontrolēt bumbiņu un pēc Krūmiņa spēcīga metiena no distances rezultāts kļuva 3:1 latviešu labā. Arī turpinājumā bija vēl vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, tomēr vārtus vairāk pirmajā trešdaļā neviena no izlasēm neguva.

Teritoriālais pārsvars ne vienmēr dod rezultātu
Otrās trešdaļas sākumā latvieši uzreiz “sakūra pirti” pie pretinieku vārtiem, vairāk kā divas minūtes neļaujot sāncenšiem tikt ārā no savas zonas, izveidojot arī vairākus bīstamus momentus. Tādēļ vēl jo neloģiskāk šķita, ka vārtus piektajā minūtē guva norvēģi, Skau Jansonam izmantojot partnera piespēli no aizvārtes. Tiesa, jau nākamajā nomaiņā izdevās atjaunot divu vārtu pārsvaru, kad mūsu florbolisti labi pacīnījās par bumbiņu pretinieku laukuma pusē un pēc divu pasaules čempionātu debitantu saspēles pirmos vārtus šādā forumā guva Mikus Valpēters. Turpinājumā joprojām iniciatīva laukumā piederēja latviešiem, bet 37.minūtē norvēģi vēlreiz pietuvojās viena precīza metiena attālumā, izmantojot Jurševska kļūdu aiz saviem vārtiem. Trešdaļas pēdējā minūtē divu minūšu noraidījumu nopelnīja Krūmiņš, bet līdz finālsvilpei latviešiem vārtus izdevās nosargāt neskartus.

Trešās trešdaļas sākumā latvieši sekmīgi izturēja atlikušo laiku skaitliskajā mazākumā, taču iniciatīvu jau bija pārņēmuši norvēģi, mūsējiem spēlējot no otrā numura pozīcijām. Vienā no epizodēm labs metiens padevās Bulānam, taču pretinieku vārtsargs Andreas Falkeds atvairīja bumbiņu ar ķiveri. Divas minūtes vēlāk arī Falkeds nebija glābējs, kad mūsu otrā maiņa veicu ātru pretuzbrukumu, saspēlējoties Raitumam un Trekšem līdz mūsu šī čempionāta rezultatīvākais spēlētājs guva savus kārtējos vārtus. Norvēģi nepadevās, astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām tiekot atpakaļ spēlē,kad pēc uzmetiena no distances bumbiņa līdz vārtsargam nenonāca, taču pirmais vārtu priekšā to uztvēra Robins Norstroms, atrodoties ar muguru pret vārtiem raidot to precīzi mērķī.

Pēdējās minūtes aizritēja ar ļoti lielu norvēģu pārsvaru ko vēl vairāk pastiprināja vārtsarga nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju. Vienā no epizodēm tukšos vārtos bumbiņu neizdevās raidīt Bitmanim un 53 sekundes pirms mača beigām norvēģi izmantoja viena vīra pārsvaru, vārtus gūstot Markusam Lindgjerdetam – 5:5. Šāds rezultāts vairs nederēja Latvijas valstsvienībai, tādēļ pēc 30 sekunžu pārtraukuma vārtus atstāja jau Salcēvičs, taču mūsējiem neizdevās izraut uzvaru un spēle noslēdzās ar neizšķirtu 5:5 rezultātu.

Līdz ar to Latvijas izlase grupu turnīru noslēdza ceturtajā vietā un rīt par iekļūšanu ceturtdaļfinālā tiksies ar dāņiem.

*Pasaules florbola čempionāts
Latvija – Norvēģija 5:5 (3:1; 1:2; 1:1)
Rezultatīvākie spēlētāji Latvijas izlasē: Artūrs Jurševskis 1 (1+0), Morics Krūmiņš 2 (1+1), Toms Akmeņlauks 1 (1+0), Mikus Valpēters 1 (1+0), Artis Raitums 1 (1+0), Andris Malkavs 1 (0+1), Ingus Laiviņš 1 (0+1), Toms Bitmanis 1 (0+1), Pēteris Trekše 1 (0+1).