BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” uzsāk jauno sezonu ar pārliecinošu uzvaru pār “DSN/Sporta Bode”

Piektdien, 2.oktobrī, ar grandiozu atklāšanu Valmieras 5.vidusskolas sporta zālē tika atsākta jaunā Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas 2015./2016. gada sezona. Ar pārliecinošu precizitāti uz laukuma uzvaru guva mājinieki, BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass”, kas ar rezultātu 83:50 bija pārāki par “DSN/Sporta Bode”, informē Ilze Mote, BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste.

Līdz ar spēles sākumu valmierieši spēja izraut vadību pār “DSN/Sporta Bode” un strauji to kāpināt. To sekmēja pārliecinošā tālmetienu precizitāte (3p 8/12), kas noslēdza puslaiku ar ievērojamu pārsvaru 48:21. Vien spēles trešajā ceturtdaļā nedaudz apstājās BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” uzvaras gājiens. Valmieriešiem ātri savācot piezīmju normu, rīdzinieki izmantoja iespēju, lai sadeldētu rezultāta starpību, taču iepriekš iegūtais pārsvars bija pārāk liels, lai “DSN/Sporta Bode” krasi spētu mainīt spēles gaitu. Spēles izskaņā iniciatīvu atkal pārņēma mājinieki, turpinot noturēt augstu precizitātes koeficientu, kas noslēgumā ļāva BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” svinēt pirmo uzvaru šajā sezonā.

Uzsākot jauno 2015./2016.gada LBL2 sezonu, valmieriešiem krasi nomainījies komandas sastāvs. Laukumā debitēja astoņi jauni spēlētāji, taču tas neapturēja komandai uzrādīt pozitīvu sniegumu. Rezultatīvākie spēlētāji valmieriešu rindās bija Jēkabs Paipa ar gūtiem 14 punktiem, savukārt Oto Grīnbergs izcēlās ar double-double (13+10ab), bet no viesu puses – Ričards Pinne atzīmējās ar 18 punktiem.

DSN/Sporta Bode galvenais treneris Mārtiņš Fomins:

“Mēs esam jauna komanda, jauni puikas. LBL2 mums ir pakārtots jaunatnes līgai, un šeit mēs iegūstam papildu spēļu praksi, tādējādi gatavojot jaunos spēlētājus izlasei. Šovakar viens no mērķiem bija uzvarēt vienu ceturtdaļu, it īpaši pēc pirmā puslaika. Šo mazo mērķīti izdevās izpildīt. Grūti jau cīnīties, ja pretinieki met ar tādu precizitāti. Trīspunktu metieni pirmajā puslaikā bija vienkārši fantastiski.”

BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” galvenais treneris Roberts Zeile:

“Prieks, ka ir uzvara, tas ir pats svarīgākais. Sanāca veiksmīgas maiņas. Mūsu soliņš bija garāks, līdz ar to varējām biežāk mainīties un turēt tempu. Galvenais šodien ir uzvara un spēles sniegums. Šogad līgā netiekam minēti starp favorītiem, tā kā puišiem ir šogad ko pierādīt, jo mēs esam tajā pulciņā, kas ir gatavi pacīnīties par play-off.”

BK Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass – DSN/Sporta Bode: 83-50

(26-11, 22-10, 14-19, 21-10)
BK Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass: Paipa 14, Grīnbergs 13+10ab+5rp, Vītols 13+5rp, Lišiks 11, Ivanovs 10, Ermansons 5, Apsītis 4, Brauns 4, Dubults 4, Kohanovs 3, Kravalis 2, Riekstiņš;
DSN/Sporta Bode: Pinne 18, Salmiņš 15, Dembskis 6+9ab, Banga 5+4pp, Birkāns 4+4rp, Berģis 2, Ozoliņš, Miķelsons, Eglītis, Tipāns

Sākot jauno basketbola sezonu, skatītājus priecēja grandioza atklāšanas ceremonija, kur atbalstītājus izklaidēja pasākuma vadītājs Jānis Rozītis, bārs “Tinte” DJ Jānis Olmanis un deju grupa “JVClub”. Svētku uzrunas teica Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektore Evija Voitkāne un Vidzemes Augstskolas studentu apvienības Valdes prezidente Linda Bergmane, kura arī izpildīja svinīgo bumbas iemetienu.

Atbalstītāji: Valmieras pilsētas pašvaldība, Vidzemes Augstskola, a/s “Valmieras stikla šķiedra” u.c., kā arī paldies bārsam“Tinte” par grandiozu svētku veidošanu.

Nākamo spēli BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” aizvadīs 7.oktobrī izbraukumā pret BS “Ogre”un 16.oktobrī, mājās uzņemot BK “Saldus”.