BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” smags zaudējums pret “Gulbenes Bukiem”

Lasīšanas laiks: 3 min

Pirmdien, 15.decembrī, BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” aizvadīja savu šī gada pēdējo mājas spēli, kur LBL2 ietvaros uzņēma “Gulbenes Bukus/BJSS”. Pieļaujot vairākas kļūdas aizsardzībā mājinieki piekāpās gulbeniešiem ar 81:92, portālu “Valmieras Ziņas” informēja BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Mote.

Viesi jau no pirmās spēles minūtes sāka agresīvu spēli, veicot izrāvienu 0-9, taču ar Mihailova precīziem trīs tālmetieniem un Grīnberga uzbrukumu, spēli izdevās izlīdzināt un noslēgt ceturtdaļu uz līdzīgas nots.

Situācija mainījās otrās ceturtdaļas vidū, “Bukiem” pārņemot vadību un mājiniekiem krietni ielaižot punktus aizsardzībā (19-34). Arī turpmākajā spēles gaitā gulbenieši dominēja laukumā, īpaši izcēlās Pētersona (2pt 10/18) un Paegles spēle. Tikai pēdējās desmit minūtēs valmieriešiem izdevās krietni sadeldēt rezultāta starpību ar Vītola, Kliesmeta un Sāra precīzajiem tālmetieniem. Tomēr otrās ceturtdaļas iekrātās kļūdas darīja savu, un spēle beidzās par labu “Gulbenes Bukiem” – 81:92.

Kā norādīja I.Mote, šobrīd BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” LBL2 A grupā atrodas otrajā pozīcijā, savukārt “Gulbenes Buki” paceļas uz ceturto vietu. Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās Mārtiņš Pētersons ar 24 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām, savukārt no valmieriešiem – Rinalds Mihailovs ar 22 punktiem un 8 atlēkušajām bumbām.

Rinalds Mihailovs (BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass”) atzina: “Sāpīgi. Komandai jau otrs zaudējums pēc kārtas. Likās, ka pēc “RSU” spēles zaudējuma komanda būs sapurinājusies, bet tomēr, iznākot no ģērbtuvēm, nebijām gatavi. Pirmajā puslaikā atļāvām viņiem izcīnīt 11 bumbas uzbrukumā, devām viņiem otrās iespējas. Tur arī, manuprāt, zaudējām spēli. Žēl noskatīties, ka komandai principā ir viens spēlētājs virs diviem metriem, un mēs zaudējam bumbas pa 12. Lai spēlētu otrajā kārtā, tas nedrīkst noteikti atkārtoties. Pašiem jābūt daudz agresīvākiem. Jātrenējas.”

Savukārt BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” treneris Rolands Eglītis norādīja : “Ne visu sezonu kritīs trīs punktu metieni kā to vēlētos. Tajā brīdī, kad nekrīt trīs punktu metiens, spēle nedrīkst apstāties. Ir jāveido agresīvāka spēle, caurgājieni, jādod bumba garajiem spēlētājiem uz groza apakšu. Ļoti labi parādījās, ka neesam gatavi tam, ka trīs punktu metieni varētu mūs pievilt. Tas arī parāda attiecību, ka mēs tālmetienus esam izmetuši tik pat daudz kā divpunktu metienus, kā arī pretinieki soda metienus ir izmetuši trīs reizes vairāk kā mēs. Tas tikai parāda mūsu agresivitātes trūkumu, kas arī noveda pie zaudējuma gan uzbrukuma, gan aizsardzības pusē. Ja neesi gana agresīvs uzbrukumā, tad arī nespēj agresīvi segt aizsardzībā.”

Nākamo spēli BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” aizvadīs 18.decembrī viesos pie Ventspils Augstskolas komandas.

BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” – “Gulbenes Buki/BJSS”: 81:92
(21-20, 19-34, 20-22, 21-16)

BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass”: Mihailovs 22+8ab, Vītols 20+5rp, Grīnbergs 13+7ab+4rp, Kliesmets 8+4rp, Lišiks 7, Bergmanis 5, Sārs 3, Millers 2, Ābols 1, Brauns, Kliests

“Gulbenes Buki/BJSS”: Pētersons 24+13ab, Paegle 22+10ab+7rp, Mediss 17+5rp, Kalniņš 8+7ab+4rp, Dumburs 8, Vanags 6, Rikveilis 5, Gaigalietis 2; Fraijs, Teicis