BK “Valmiera” zaudējums Liepājā

Svētdien 19.oktobrī “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas spēlē Liepājā ar rezultātu 75:86 BK “Valmiera” piedzīvoja zaudējumu pret līdz šim turnīrā neuzvarēto “Liepāja/Triobet” komandu. Valmieriešiem ar 22 punktiem rezultatīvākie bija Kristaps Dārgais un Kārlis Apsītis.

Spēle iesākās rezultatīvi abu komandu izpildījumā, bet nedaudz sekmīgāki bija BK “Valmiera”, pirmās ceturtdaļas vidū pēc vairākām Kārļa Apsīša veiksmīgām darbībām un Dāvja Rozīša precīzā metiena panākot 16:10. Tomēr ceturkšņa otrajā pusē vadību pārņēma mājinieki, kuru pirmās ceturtdaļas noslēgumā ar precīzu trejaci līdz minimumam samazināja Viktors Iļjins – 21:22. Otrajā ceturtdaļā abas komandas vairāk kārt mainīja vadību, bet puslaika noslēgumā Mārtiņa Vīņauda precīzie uzbrukumi no distances ļāva mača pirmo pusi ar minimālu vadību noslēgt “BK Valmiera” – 44:43.

Otrajā puslaikā ar atlētiskiem bumbas triecieniem grozā no augšas izcēlās Kristaps Dārgais un Kārlis Apsītis. Tāpat Dārgais bija precīzs arī no tālmetienu distances, tomēr  trešo ceturtdaļu sekmīgāk aizvadīja “Liepāja/Triobet”, kas nostādīja vidzemniekus iedzinējos ar 59:64. Izšķirošajā ceturksnī sekmīgi turpināja spēlēt kurzemnieki, kas panāca 15 punktu pārsvaru, bet Apsīša un Māra Ziediņa precīzie trejači atgrieza valmieriešiem cerību uz izglābšanos. Tomēr mača beigās mājinieki pārliecinoši noturēja pārsvaru un BK “Valmiera” nācās piedzīvot zaudējumu ar 75:86.

BK “Valmiera” sastāvā rezultatīvākie bija Dārgais un Apsītis, katrs gūstot 22 punktus, savukārt liepājniekiem ar 22 punktus guva lietuviešu leģionārs Edgaras Zeļonis.

“Liepāja/Triobet” – BK “Valmiera” 86:75 (22:21, 21:23, 21:15, 22:16)
Liepāja: Zeļonis 22+9ab, Mažutis 17, Džonsons 16, Helmanis 11, G.Antrops 8,Blaus 6, Šukteris 4, Leimanis 2, Krastiņš.
Valmiera: Dārgais 22+7ab, Apsītis 22+7ab, Vīņauds 8, Iļjins 7, Rudmiezis 5, Rozītis 4, Ziediņš 3, Elksnis 3, Vītols 1.

Līdz ar to “Aldaris” Latvijas Basketbola līgā valmieriešiem četrās spēlēs divas uzvaras un divi zaudējumi, savukārt liepājnieki uzvarējuši visās sešās spēlēs saglabājot vietu starp turnīra līdervienībām.