BK “Valmiera” Ventspilī apspēlē Latvijas čempionus

Sestdien, 28. martā “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas spēlē BK “Valmiera” ar rezultātu 89:80 apspēlēja Latvijas čempionus un Baltijas līgas finālistus BK “Ventspils”. Valmieriešiem uzvaru ar 20 gūtiem punktiem palīdzēja izcīnīt Džastins Hērts.

Spēle valmieriešu izpildījumā iesākās miegaini. Pirmajās sešās minūtēs vienīgos divus punktus vidzemniekiem guva Māris Ziediņš. Tomēr arī kurzemnieki spēles iesākumā nebija ļoti produktīvi un pēc nospēlētām sešām minūtēm BK “Valmiera” atradās iedzinējos ar 2:8, tomēr pirmās ceturtdaļas izskaņā Vītenis Čižausks guva sešus punktus, samazinot rezultāta starpību. Ceturksni skaisti noslēdza Kristaps Dārgais, kurš ar skaistu apspēlēšanas manevru pārspēja Žani Peineru, panākot rezultātu 10:14. Otrajā ceturtdaļā BK “Ventspils” panāca septiņu punktu pārsvaru, bet Aigara Šķēles trīs precīzie tālmetieni neļāva Latvijas čempioniem iegūt ievērojamāku pārsvaru.  Spēles pirmās divdesmit minūtes BK “Valmiera” noslēdz iedzinējos ar 31:37.

Otrajā puslaikā spēlē sekmīgi iesaistījās Mārtiņš Vīņauds, realizējot tālmetienus trešās ceturtdaļas sākumā un vidū Vīņauds izlīdzināja spēles rezultātu 43:43. Trešā ceturkšņa otrajā pusē Aigars Šķēle ātrajā pretuzbukumā guva divus punktus, pirmo reiz spēlē izvirzot vadībā valmieriešus – 48:46. Ceturkšņa izskaņā divus pustālos metienus realizēja Džastins Hērts un līdz ar ceturtdaļas beigu signālu amerikānis raidīja grozā trejaci, palielinot BK “Valmiera” pārsvaru līdz 63:57. Noslēdzošās ceturtdaļas ievadā Sema Dovera un Aigara Šķēles trejači panāca astoņu punktu pārsvaru. Latvijas izlases viens no līderiem Kristaps Janičenoks samazināja ventspilnieku deficītu līdz diviem punktiem, bet trīs minūtes pirms mača noslēguma Kristaps Dārgais realizēja trejaci un Džastins Hērts ar pustālo metienu atguva lielāku pārsvaru 81:74. Spēles izskaņā Džastina Hērta lieliskais sniegums ļāva BK “Valmiera” nodrošināt uzvaru spēlē ar rezultātu 89:80. “BK Valmiera” kluba vēsturē šī bija pirmā uzvara Ventspilī.

BK “Valmiera” – BK “Ventspils” 89:80 (10:14, 21:23, 32:20, 26:23)
Valmiera: Hērts 20, Šķēle 16, Čižausks 12+6AB+7RP, Vīņauds 11, Dārgais 7+10AB, Rozītis 7+6AB, Ziediņš 4, Iļjins 4, Dovers 3, Elksnis 3, Apsītis 2.
Ventspils: Grants 19, Peiners 18, Janičenoks 11, Meiers 11, Ate 9, Gikas 6+6RP, Vairogs 3, Gulbis 3, Bārnīss.